Cingulum proste kolor

20,24 zł

Dostępne modele

C1 - Kolor biały - cena brutto 24,90 zł

C2 - Kolor zielony - cena brutto 24,90 zł

C3 - Kolor czerwony - cena brutto 24,90 zł

C4 - Kolor złoty - cena brutto 24,90 zł

C5 - Kolor fioletowy - cena brutto 24,90 zł

C6 - Kolor brązowy - cena brutto 24,90 zł

C7 - Kolor biało/złoty - cena brutto 24,90 zł

C8 - Kolor czarny - cena brutto 24,90 zł


Wzór

Dostepność

Produkt jest dostępny
Wysyłamy w 21 dni


Dostawa

Darmowa dostawa na terenie Polski przy zakupach za minimum 700 zł


Udostępnij

Dostępne modele

Cingulum proste kolor:

 ✔️ C1 - Kolor biały
 ✔️ C2 - Kolor zielony
 ✔️ C3 - Kolor czerwony
 ✔️ C4 - Kolor złoty
 ✔️ C5 - Kolor fioletowy
 ✔️ C6 - Kolor brązowy
 ✔️ C7 - Kolor biało/złoty
 ✔️ C8 - Kolor czarny

Opis

Cingulum proste kolor – (od łac. cingere opasywać) pas lub gruby sznur, używany przez duchownych i usługujących w kościołach chrześcijańskich, jako element stroju liturgicznego. Używają go zazwyczaj wszystkie osoby, które w czasie liturgii zakładają albę ale nie jest obowiązkowe. Służy do przewiązania w pasie alby lub habitu. W przypadku kapłana cingulum mocuje do pasa stułę zakładaną na szyję, aby przylegała do szaty.

Prezentowany produkt z naszej oferty to proste cingulum w różnych kolorach. Jest ono o długości 3,8 m i wykonane techniką plecionego sznura z satynowej przędzy - surowca o gładkiej strukturze, z lekkim połyskiem. Dostarczamy je cięte z zakończeniem w postaci wywiązania na supeł. Kolory cingulum służą do używania w różnych momentach okresu liturgicznego. Cingulum użyte do przepasania zbyt dużej lub długiej alby nada strojowi liturgicznemu nie tylko schludności, ale również podkreśli jego dostojność.

  • Sznur liturgiczny-cingulum.
  • Cingulum plecione o długości 3,8 m.
  • Dostępne kolory: C1 biały, C2 zielony, C3 czerwony, C4 złoty, C5 fioletowy, C6 brązowy, C7 Kolor biało/złoty, C8 Kolor czarny, C9 Kolor miodowy

Uwaga! Sznur odcinany zakończony supełkiem. Aby uzyskać wygląd taki jak na fotografii należy pod supłem rozpuścić osnowę aż do uzyskania frędzli. Dla eleganckiego wyglądu należy wyrównać ich długość odcinając jej nadmiar.